Poliüretan Plakalar

Poliüretan malzemeden imal edilen plaka, kare takoz, sıyırıcı, bıçak altı katlama lastikleri, rakle lastikleri kullanımı hızla artmaktadır. Buna sebep poliüretan malzemelerin diğer kauçuk ve elastomerlere karşı yüksek elastikiyet, mükemmel aşınma mukavemeti, darbe, kopma, yırtılma ve yorulmaya karşı mukavemetli olmalarıdır. Ayrıca yağ, solvent, su ve ozona kariı dayanıklılık, -40 + 85 C de ideal çalışma ortamı, 45-95 Shore A sertlikleri arasında şeffaf ve istenilen renklerde elde edilebilme imkanları vardır. Poliüretan plaka kalıplarımız 3000 x 500 ve 4000 x 500 mm. en boy ebatlarında olup, 2-12 mm. Kalınlıklarında imal edilmektedir. Yukarıda belirtilen plaka ebatlarına göre istenilen boyutlarda kesim yapmaktayız. Kesimleri yapılan plakalar daha çok sıyırıcı, silgi, rakle, conta, bant ve temizleme araçlarında kullanılmaktadır Kare takoz veya lama şeklinde 20-30-40 mm. kalınlıklarda vibrasyon alıcı, yük ve darbeye dayanıklı, sessiz ve rahat çalışma zemini hazırlayan, bıçak altında aşınma ve yırtılmaya yüksek direnç gösteren plakalar ana üretim konularımızdandır.


.

Poliüretan Kaplinler

Basınca, aşınmaya ve darbeye dayanıklı, yırtılma mukavemeti mükemmel, -40 + 85 C’de ideal çalışma ortamı ile Poliüretan kaplinler kauçuk ve diğer elastomerlere oranla görevlerini sorun çıkarmadan yaparlar. Kaplinler sipariş halinde stoklarımızdan, stokta bulunmasa bile en geç iki, üç gün içerisinde imal edilerek, müşteriye sevk edilir.

Standart kaplinler 
65x25x19 mm. Poliüretan Yıldız Kaplin 6 kanat
80x35x23 mm. Poliüretan Yıldız Kaplin 8 kanat
95x44x25 mm. Poliüretan Yıldız Kaplin 8 kanat
110x47x27 mm. Poliüretan Yıldız Kaplin 8 kanat
125x50x33 mm. Poliüretan Yıldız Kaplin 8 kanat
140x62x36 mm. Poliüretan Yıldız Kaplin 10 kanat
160x68x44 mm. Poliüretan Yıldız Kaplin 10 kanat
180x75x47 mm. Poliüretan Yıldız Kaplin 10 kanat
85x38x20 mm. Poliüretan Yıldız Kaplin 6 kanat
110x51x22 mm. Poliüretan Yıldız Kaplin 6 kanat
140x65x26 mm. Poliüretan Yıldız Kaplin 8 kanat
125x60x24 mm. Poliüretan Yıldız Kaplin 6 kanat
160x77x30 mm. Poliüretan Yıldız Kaplin 10 kanat
180x85x33 mm. Poliüretan Yıldız Kaplin 10 kanat
200x95x36 mm. Poliüretan Yıldız Kaplin 12 kanat
225x113x40 mm. Poliüretan Yıldız Kaplin 12 kanat

Çeşitli Poliüretan Ürünler

Poliüretan, kalıplama döküm teknolojisi ile imal edildiğinden istenilen ebatta ve geometride lastik, kauçuk gibi malzemelerin sürtünmeye, aşınmaya dayanımı az olduğu çalışma şartlarında alternatif bir malzeme olarak imalatı yapılabilir. Poliüretan malzemeler maden, kağıt, enerji, mukavva, tesktil, otomotiv başta olmak üzere tüm sektörlerde rahatlıkla kullanılabilir. Aşağıda müşteri isteği doğrultusunda imal edilmiş Poliüretan ürünlerimizi görebilirsiniz .


.

Poliüretan Kalıp Yayları

Poliüretan kalıp yayların çelik yaylara tercih sebepleri öncelikle korozyon, vibrasyon ve manyetik ortamlardan etkilenmeyi önlemektir. Özellikle orta büyüklükte basınçlar tatbik edildiğinde yüksek kesme ve sıvama kalitesi ve uzun çalışma ömrüne ulaşılabiliyor. Poliüretan kalıp yaylarını firmamız standart ölçülerde 80 Shore A ( Sarı Renk), 90 Shore A ( Kırmızı Renk) ve 95 Shore A ( Mavi Renk) sertliklerde üretiyor. Özel istek ve sipariş üzerine farklı sertliklerde de kalıp yayı yapmak mümkündür. Politan Kalıp yayları 310mm. yükseklikte dökülmektedir. İstek üzerine Finisaj atelyemizde yaylar istenilen yükseklikte kesilebilir.

 

 

 

 

 

 

Poliüretan Tekerlek Kaplaması ve İmalatı

Forklift her türlü sanayi tipi tekerleklerin kaplaması, Brükner tekerlekleri, su arıtma tekerlekleri, asansör ve yürüyen merdiven tekerlekleri (makaralar), cam sanayi ve yan sanayi tekerleklerinin kaplanması konusunda kullanım yeri ve amacına göre poliüretan malzeme seçilip kaplanması, kalıplanması ve finisajı fabrikamızda yapılmaktadır. Firmamızda her türlü tekerlek kaplaması yapılıp müşteriye özel tipte komple tekerlek imalatıda yapılabilmektedir

Poliüretan Tekerleklerin Özellikleri:

Aşağıda sıralanan tüm özellikleri tek bir mamulde toplamak güç olabilir ancak bizim poliüretan uzmanlarımız size kullanım

ve maliyet yönünden en uygun parçanın seçiminde yardımcı olacaklardır.

Geniş sertlik aralığı ( 20 ShoreA-97 Shore ve bu skalayı aşan 80 Shore D’ye kadar);     Elastikiyet (yüksek veya düşük);

Mükemmel aşınma mukavemeti;

Metallere göre daha hafif;

Darbeye mukavement;

Düşük sıcaklığa dayanıklılık;

80C dereceye kadar dayanıklılık;

Metallere, kauçuk ve plastiklere yapışma özelliği;

Sıkıştırma modülü ( yüksekten düşüğe);

Kesilme ve yırtılmaya mukavemet;

Bükülme yorulmasına dayanıklılık;

Yağlara, solventlere, suya ve ozona mukavamet;

Bakteri ve küflenmeye dayanıklılık;

Leke ve iz bırakmıyor;

Şeffaf veya istenilen renkte elde edilebiliniyor;

Yüksek yük taşıma kabiliyeti;

Korozyon problemi yok;

Sessiz, sarsıntısız çalışma;

Talaşlı işlemlerde kolaylık;

Uygulamalar:

Ağır makineler ve yüksek taşıma kapasitesi istenen ekipmanlarda,her türlü forklift ve taşıma makinelerinde kullanılır uzun ömürlü ve sağlam bir tekerlektir.